Detoxikace Monika

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Aloe Vera - přírodní produkt


O tom, že přináší krásu a zdraví byla přesvědčena i Kleopatra.  Lidé z pouště věřili, že přináší štěstí a chrání je.

Na světě existuje asi 300 druhů aloe. Nejúčinnější a nejpoužívanější je Aloe vera barbadensis  Miller. Dorůstá asi šedesáti centimetrů a dospělosti dosahuje v pěti letech, kdy se sklízí. Zelená část listů se odstraňuje. Obsahuje totiž latex, díky němuž se dřív používala jako projímadlo. Pro naše účely využíváme vnitřní část listů - průhlednou dužinu doslova nabitou účinnými látkami. Ta se lisuje a po ochucení a přidání konzervační látky je připravena pro konečné spotřebitele.

A proč tolik chvály? Především pro její detoxikační účinky a pro množství prospěšných látek. Obsahuje řadu vitamínů (A ve formě betakarotenu, C, vitamíny skupiny B, E, a další), minerály (vápník, draslík, hořčík, zinek, mangan, železo, sodík), enzymy, aminokyseliny, aminocukry, polysacharidy a další. Je to množství látek, jejichž názvy nám nic neřeknou, ale které jsou pro nás velice prospěšné. Vidíte, že Aloe vera je učiněný přírodní multivitamín. Úžasný je také její detoxikační účinek, čistí tepenný systém až na úroveň vlásečnic, posiluje imunitu, reguluje hladinu cukru v těle, pomáhá při regeneraci organismu při chemoterapii, ozařování, po zraněních, operacích, popáleninách. Její využití je opravdu rozsáhlé. Každý, kdo používá aloe vera gel, pocítí jeho účinky na „vlastní kůži“. Pleť se stává jemnější, čistější a pevnější. Zlepšuje se kvalita vlasů a nehtů. Sportovci ocení její regenerační schopnost po trénincích či při sportovních zraněních.

Své nezastupitelné místo má i u zdravých lidí. Ať už jako prevence, vitamínový prostředek či prostředek pro krásu a dlouhý život. Myslím, že u každého si aloe  vera najde své místo a to jsme mluvili zatím pouze o vnitřním použití. Aloe vera je také součástí mnoha kosmetických výrobků. Využití je opravdu mnoho. Je třeba dávat pozor na kvalitu výrobků, rozlišovat gel od šťávy (což je naředěný gel, tudíž má slabší účinky), kontrolovat obsah aloe ve výrobcích.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky